Manicure żelowy czy hybrydowy?

Lato już w pełni a wszystkie Panie doskonale wiedzą jak kłopotliwe jest codzienne poprawianie lakieru na zmęczonych pracą w ogrodzie dłoniach. Piękne dłonie są bowiem wizytówką kobiety i każda pragnie mieć zawsze piękne i zadbane paznokcie. Plewiąc, kosząc trawę, przycinając drzewka, ale również oddając się plażowym zabawom niszczymy nasz starannie wykonany manicure. Zrobienia paznokci podejmie się każda profesjonalna kosmetyczka z Kielc.

Co więc uczynić, aby nasze dłonie były piękne i zadbane o każdej porze roku? Otóż bardzo ciekawym i wygodnym zastosowaniem jest manicure żelowy lub hybrydowy. Różnica między nimi jest co prawda subtelna, ale warto wiedzieć na czym polega. Otóż manicure żelowy polega na tym, iż na uprzednio wypiłowany, oczyszczone i specjalnie przygotowane paznokcie nakłada się żel, który w późniejszym procesie zostaje utwardzony pod lampą UV. W żelu mogą być wtopione rozmaite dekoracje i ozdoby w formie cyrkonii, kryształków, brokatu etc. Mogą również zostać pod nim zatopione naklejki lub wykonane za jego pomocą malunki. Aby w ten sposób wykonany manicure wyglądał estetycznie i ładnie powinna go wykonać zaufana, wykwalifikowana i profesjonalna kosmetyczka.

Kielce dysponują kilkoma salonami kosmetycznymi, które mogą się poszczycić wspaniałym portfolio w kwestii stylizacji paznokci. Z pewnością należy pamiętać o tym, aby nie wykonywać tego typu zabiegów u osób nieuprawnionych, amatorów ani samemu bez uprzedniego przeszkolenia, gdyż można zniszczyć w ten sposób płytkę paznokcia a nawet doprowadzić do grzybicy lub innych infekcji. Manicure hybrydowy wygląda bardzo podobnie lecz jest mniej trwały i bardziej podatny na uszkodzenia, chociaż w rzeczywistości opinie na ten temat są mocno podzielone. Manicure hybrydowy wykonuje się za pomocą lakieru hybrydowego, czyli specjalnego lakieru, którym maluje się paznokcie po czym lakier ten również zostaje utwardzony pod lampą UV. W przypadku tego rodzaju manicure również można zastosować wszelkiego rodzaju ozdobniki i malunki. Główna różnica polega na tym, że manicure hybrydowy jest mniej szkodliwy dla płytki paznokcia, mniej ingeruje bowiem w jej strukturę. Nie wymaga również tak starannego przygotowania, można go więc wykonywać samodzielnie w domu. Hybrydę jest również o wiele łatwiej usunąć niż na przykład żel.

One comment

  1. MarlenkaoO pisze:

    Ja zdecydowanie wolę hybrydy, bo nie niszczą tak moich paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>