Odchudzanie w gabinecie kosmetycznym

Eksperci od odchudzania twierdzą, że nie ma drogi na skróty. Jeśli chcemy pozbyć się nadprogramowych kilogramów, to nie ma zmiłuj: trzeba ćwiczyć i stosować dietę. Czy rzeczywiście tak jest? W oczy rzuciła nam się bowiem reklama gabinetu kosmetycznego w Szczecinie (https://swiaturody.com/szczecin,kosmetyczka,9.html), oferującego odchudzanie w salonie. Takich miejsc, oferujących różnorodne zabiegi kosmetyczne w tym mieście jest sporo, więc jeżeli mamy ochotę skorzystać z jakiegoś, niekoniecznie odchudzającego, to w Szczecinie nie będzie z tym problemu.

Salon kosmetyczny oferuje niezwykle popularną na całym świecie metodę Endermologie. Została ona opracowana przez francuskich producentów – LPG System. Zabieg wykonuje się przy pomocy specjalnie zaprojektowanych rolek, znajdujących się w specjalnym urządzeniu. Metoda ta wykorzystuje również podciśnienie. Pacjentka, która chciałaby poddać się temu zabiegowi powinna założyć specjalny kombinezon. Za jego pomocą dochodzi do odizolowania tłuszczu od mięśni.

Lipoliza chemiczna. Do wykonania tego zabiegu wykorzystuje się specjalny preparat pozyskiwany z soi- fosfatydlocholinę. Rozbija ona komórki tłuszczowe, sprawiając że ulegają one rozpuszczeniu. Jak przekonuje kosmetyczka, zabieg powinien być wykonywany wyłącznie przez lekarza. Niezbędna jest dokładna znajomość anatomii człowieka. Preparat należy bowiem precyzyjnie wprowadzić pod określone warstwy skóry. Unikanie wysiłku fizycznego może jednak sporo kosztować. Opisywany zabieg kosztuje bowiem nawet 6 tys. zł.

Lipoliza laserowa. Alternatywą dla lipolizy chemicznej jest lipoliza laserowa. W szczecińskich gabinetach medycyny estetycznej jest to zupełna nowość. Jak można się domyślić, tkankę tłuszczową w tym przypadku usuwa się przy zastosowaniu wiązki laserowej. Zabieg rozpoczyna się od znieczulenia. Następnie lekarz dokonuje niewielkich nacięć na skórze. Są one potrzebne do wprowadzenia wiązki laserowej pod skórę. Za jej pomocą będzie bowiem rozbijana tkanka tłuszczowa. Tkanka tłuszczowa w ten sposób rozbita wchłaniana jest przez organizm, a następnie wydalana. Spokojnie można za jego pomocą usunąć nadprogramową tkankę tłuszczową z brzucha, ramiona, pośladków czy nawet piersi. Wiele osób obawia się, że zbyt szybka utrata tkanki tłuszczowej na skutek tego zabiegu może przekładać się na mniejszą jędrność skóry. Nic bardziej mylnego. Ubocznym efektem zabiegu jest bowiem ujędrnienie skóry. Staje się ona gładsza i bardziej elastyczna. Droga na skróty sporo jednak kosztuje. Zabieg kosztuje nawet kilka tysięcy złotych. Cena w głównej mierze uzależniona jest od miejsca, w którym ma być on wykonywany. Najwięcej zapłacimy za brzuch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>