Ostateczna metoda pozbycia się trądziku

Trądzik – tego pana nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Zmora nastolatków, przyczyna braku pewności siebie i niechęci patrzenia w lustro jest z nami od niepamiętnych czasów. Problem ten najczęściej dotyka osób w okresie dojrzewania, ale niestety występuje również u osób dorosłych i starszych. Istnieją setki doraźnych sposobów na pozbycie się niedoskonałości skóry. Najbardziej popularne są wszelkiego rodzaju maści.

Woman in White and Grey Fedora HatZanim jednak wypowiemy walkę z trądzikiem, musimy rozpoznać jego przyczynę. Może mieć to podłoże wirusowe, bakteriologiczne, pasożytnicze lub hormonalne. Aby to sprawdzić należy udać się do dermatologa lub salonu medycyny estetycznej i kosmetyki (https://swiaturody.com/krakow,kosmetyczka,9.html), profesjonalnie zajmujących się tego typu przypadłościami. Przykładem takich miejsc w Krakowie jest Der-Med znajdujący się na ulicy Krzywej 8. Tam można dokonać pełnej diagnostyki i rozpocząć leczenie, lub wykonać samo rozpoznanie i na razie próbować leczyć się samemu. Zaletą takich miejsc jak krakowski Der-Med lub Villa Dermatica jest fakt, że rzadko przyjmuje się tam przedstawicieli handlowych. Niestety, obecnie lekarze dermatolodzy coraz częściej przepisują maści i preparaty na bazie antybiotyków, których przedstawiciel farmaceutyczny sprezentował więcej gadżetów firmowych, wycieczek, długopisów, czajników itp. Sami jeśliśmy przykładem osób, które chodziły do wielu dermatologów, którzy przepisywali nam po każdej wizycie inną maść, które nic nie dawały. Efekt? Oprócz żadnych skutków, moja skóra uodporniła się na substancje w preparatach, ponieważ było tego o wiele za dużo.  Oczywiście, trądzik był jeszcze okazalszy. Dlatego też należy wybrać odpowiednią klinikę lub naprawdę dobrego dermatologa-ideowca.

W przypadku, kiedy naturalne i domowe metody mycia twarzy i stosowania maści nie skutkują. Można sięgnąć po ostateczne rozwiązanie – tabletki o nazwie Izotek. Są bardzo skuteczne, po półrocznej kuracji w 90% przypadków nie ma śladu po trądziku. Oczywiście warunkiem jest regularne stosowanie. Bardzo wielu ludzi popełnia tendencyjny błąd – po miesiącu przyjmowania preparatu odstawiają go, ponieważ trądzik zniknął. Niestety, w takim przypadki wraca on i to ze zdwojoną siłą. Należy więc, pamiętać aby nie przerywać kuracji, nawet kiedy twarz będzie już gładka po miesiącu. Trzeba liczyć się również ze skutkami ubocznymi. Na początku kuracji może pojawić krwawienie z nosa, uczucie suchości w oczach i na ustach. Jednak efekt końcowy jest tego wart. Jest to ostateczna i najbardziej skuteczna metoda wyleczenia niedoskonałości skóry twarzy.

Po trądziku często pozostają liczne blizny. Można je zlikwidować lub zmniejszyć zabiegami laserowymi, która można wykonać w krakowskim Der-Medzie lub Best Laserze na ulicy Skwerowej 10. Bardzo popularny w Krakowie jest też Laser Delux znajdujący się na ulicy Dielta 73. Ceny uzależnione są od rodzaju zabiegu oraz jego częstotliwości. Zwykle nie kończy się na jednym. Czasem wykonuje się ich kilka lub nawet kilkanaście. Usuwanie blizn i przebarwień potrądzikowych waha się w przedziale cenowym od 200 nawet do 400 złotych za jeden zabieg. Jednak czego nie robi się, aby czuć się atrakcyjnie i młodo?
Warto inwestować w leczenie takich niedoskonałości. Trzeba mieć świadomość, że skóra pokazuje nam ile substancji toksycznych znajduje się w naszym organizmie. Więc, jeżeli wyleczymy „od środka” skórę twarzy, możemy mieć też świadomość, że nasze ciało również jest oczyszczone z metali ciężkich i toksyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>