Pielęgnacja dłoni i paznokci

Od dawna wiadomo, że paznokcie i dłonie są wizytówką kobiety. Trzeba więc o nie dbać. Nie jest to łatwe, bo dłonie narażone są na wpływ niekorzystnych czynników takich jak – woda, detergenty, wiatr, słońce, suche lub zimne powietrze. Codzienna pielęgnacja zapewni im regenerację. Aby jednak jeszcze bardziej im pomóc warto odwiedzić salon kosmetyczny. Pielęgnacja w domu to nawilżanie i odżywianie. Pamiętać należy, że po każdym kontakcie z wodą trzeba dłonie nawilżyć, wcierając w nie dobry krem. Warto też wszystkie czynności typu sprzątanie czy mycie naczyń wykonywać w rękawiczkach ochronnych. Jeżeli skóra jest przesuszona powinniśmy przygotować regenerującą kąpiel dłoni w ciepłej oliwie z oliwek z dodatkiem kilku kropel soku z cytryny. Można też zastosować nocną kuracje parafinową, polegającą na użyciu specjalnego zestawu z rękawiczkami bawełnianymi. Tego typu zabiegi dobrze jest wykonywać 2-3 razy w tygodniu lub jeżeli skóra jest bardzo sucha nawet codziennie. Co kilka dni trzeba wykonać manicure – opiłować paznokcie, jeśli to konieczne wyciąć skórki. Wtedy to dobrze jest zastosować oliwkę na skórki i odżywczy balsam do rąk czy odżywkę do paznokci (https://pl.wikipedia.org/wiki/Paznokieć). Wcześniej warto wykonać peeling, może to być ten sam, którego używamy do ciała. Na koniec można paznokcie polakierować.

Pielęgnacja dłoni i paznokci w domu jest skuteczna o ile jest regularna, jednak od czasu do czasu warto odwiedzić salon kosmetyczny. Kosmetyczka zaproponować może zabieg manicure lub manicure SPA. W przypadku manikiuru klasycznego manicurzystka opiłuje paznokcie, odsunie lub jeśli to konieczne, wytnie skórki, pomaluje paznokcie odżywką i lakierem, ewentualnie ozdobi. Na koniec wmasuje balsam do rąk. Cały zabieg trwa 45-60 minut. Jeśli chodzi o manicure SPA zabieg jest dłuższy. Rozpoczyna go zazwyczaj odżywianie i regeneracja skóry dłoni i paznokci. Może to być kąpiel dłoni np. w kozim mleku, płatkach róż czy cytrusach. Później manicurzystka pracuje nad skórkami i paznokciami. Po chwili przychodzi pora na peeling i relaksujący masaż dłoni. Na zakończenie możesz wybrać swój ulubiony kolor lakieru i cieszyć się perfekcyjnym manikiurem przez wiele dni. Dodatkowo można skorzystać z maski parafinowej. Jednak po tym zabiegu dłonie są nie tylko odprężone i zregenerowane, ale i natłuszczone dlatego niewskazane jest malowanie paznokci, gdyż lakier może się nie trzymać. Najlepszy gabinet w Twojej okolicy np. Mielcu możesz znaleźć na swiaturody.com/mielec,kosmetyczka,9.html Przy wyborze warto zwrócić uwagę na rodzaj i markę kosmetyków używanych do zabiegu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>