Usuwanie kurzajek

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu borykał się z problemem jakim są kurzajki. Powstają one wskutek zakażenia naskórka wirusem brodawczaka. Kurzajki najczęściej pojawiają się na dłoniach, a samo zakażenie najczęściej powstaje poprzez kontakt lub uścisk dłoni z osobą zarażoną. Obecnie na rynku jest wiele preparatów działających na zasadzie ciekłego azotu, które w założeniu jak twierdzą producenci – wymrażają kurzajki do korzenia. Niestety, efekty kuracji specyfikami z apteki lub drogerii są co najmniej marne. W takim przypadku gdy pojawią się pierwsze zmiany należy skonsultować się z lekarzem dermatologiem lub wykonać zabieg u jednej z warszawskich kosmetyczek, które współpracują z podologami.

Podczas zabiegów usuwających zdrowa skóra jest odpowiednio odseparowywana od ogniska zmiany, a na samą kurzajkę nakładana substancja pożerająca. Następnie zakładany jest delikatny opatrunek. Bardzo ważnym elementem jest kuracja w domu i stosowanie się do zaleceń – należy smarować kurzajki odpowiednim preparatem propolisowym. Kosmetyczki w Warszawie (lista salonów kosmetycznych w Warszawie – swiaturody.com) podkreślają, że kuracja powinna trwać przynajmniej 30 dni.

Często bywają sytuacje, że na jednej dłoni pojawia się nawet kilkanaście kurzajek. Po udanej kuracji nie ma stuprocentowej pewności, że zmiany nie pojawią się ponownie, ponieważ wirus HPV może „tkwić” w naszym ciele nawet kilka lat. Jeżeli chodzi o długość kuracji, to wszystko zależy od uwarunkowań organizmu i naszego układu immunologicznego. Ciężko jest usunąć kurzajki przez podologa, jeżeli pacjent próbował usuwać je na własną rękę. Zmiany, które są traktowane różnymi specyfikami i poddawane próbom mechanicznego usunięcia zakorzeniają się w skórze jeszcze mocniej. Oczywiście im dłużej zwlekamy z wizytą u specjalisty, tym kurzajka będzie trudniejsza do usunięcia.

Wiele osób myli kurzajki na stopach z odciskami. Jednak jest sposób, aby je rozróżnić – kurzajki przecinają linie papilarne, odciski nie. W salonach kosmetycznych stosuje się również krioterapię, czyli usuwanie za pomocą ciekłego azotu. Jest to bardziej skuteczne niż usuwanie preparatami dostępnymi w aptekach. Można również usuwać je za pomocą dwutlenku węgla lub podtlenku azotu. Ważne jest, aby rozdzielić ilość zabiegów. Jeżeli kurzajki pojawiają się na obu stopach lub dłoniach, to należy najpierw przeprowadzać kurację na jednej części, później na drugiej. Dlaczego? Wskutek wymrażania na skórze powstaje bolesny pęcherz, który może utrudniać chodzenie lub wykonywanie codziennych czynności.

One comment

  1. Zuza pisze:

    Testowałam wiele sposobów, żeby samodzielnie pozbyć się kurzajek, ale one ciągle wracają! Muszę skorzystać chyba z pomocy kosmetyczki…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>